Lista castigatori


Dans modern (mini, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
004 TRUPA LITTLE FRESH KIDS Asociatia Club Sportiv A&M Dance Club locul 1, calificare 7,48
002 LITTLE PRINCES Academia De Dans Amicii locul 3, calificare 7,00

Dans modern (mini, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
005 WILD DANCE Clubul Sportiv Davidans locul 1, calificare 8,58

Dans modern (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
006 RUSLANA Instinct Dance locul 1, calificare 8,50
181 THE MASK Odette School locul 3, calificare 7,00

Dans modern (children, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
007 JOKERS Pinky Dance Studio locul 3, calificare 7,20

Dans modern (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
009 MUNKY-FUNKY Clubul Copiilor Sector 2, Trupa Ritmik locul 1, calificare 8,52
010 DOLLS Sports Club Samodiva locul 2, calificare 7,80
011 HEY HEY Academia De Dans Amicii locul 2, calificare 7,80
008 COLOR DANCE Academia De Dans Amicii locul 3, calificare 7,46
013 TRUPA MINI FRESH KIDS Asociatia Club Sportiv A&M Dance Club locul 3, calificare 7,46
012 J.LO DANCE Instinct Dance calificare 7,11

Dans modern (children, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
015 DISCO Scoala De Dans Vogue locul 1, calificare 9,21
016 POIENIȚA VESELĂ Studioul Coregrafic Reverence locul 2, calificare 7,74

Dans modern (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
017 J.LO DANCE Instinct Dance locul 1, calificare 7,50

Dans modern (junior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
018 TRUPA VIBE Asociatia Club Sportiv A&M Dance Club locul 1, calificare 7,50

Dans modern (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
019 VEGAS GIRLS Academia De Dans Amicii locul 1, calificare 8,53
022 FRESH KIDS Asociatia Club Sportiv A&M Dance Club locul 2, calificare 8,08
024 PINK Pinky Dance Studio locul 3, calificare 7,00

Dans modern (junior, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
023 SALUTE Clubul Copiilor 2 - Ritm Dance locul 1, calificare 9,34

Jazz dance (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
026 I AM ALMOST THERE Ballet Studio Adriana locul 1, calificare 9,10
028 MISS DETECTIVE Scoala De Dans Catharsis locul 1, calificare 9,10
025 VOGUE Odette School locul 2, calificare 7,88
027 I AM HAPPY Odette School locul 3, calificare 7,29

Jazz dance (mini, grup)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
029 PISICILE ARISTROCRATE Odette School locul 1, calificare 7,63

Jazz dance (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
032 FANTEZIA Studioul Coregrafic Reverence locul 3, calificare 7,25
033 CHARLESTON BY TRUPA SHINING STARS Scoala De Dans Lotus Dance locul 3, calificare 7,25

Jazz dance (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
035 COPPA DANCE Dumitru Ana Cristina locul 1, calificare 7,75
036 CAN'T BE TAIMED Balet Academic Svetlana locul 2, calificare 7,38

Dans liric (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
040 S'IL SUFFISAIT D'AMAIR Dance Planet locul 1, calificare 9,95
037 INNOCENCE Ballet Studio Adriana locul 2, calificare 9,00
041 AUTUMN DAY Ballet School Soleil locul 2, calificare 9,00
038 MONOCHROME Scoala De Dans Catharsis locul 3, calificare 8,85
039 SWEET HEART Asociatia Club Sportiv Ritmica calificare 7,46
043 DELICATE Asociatia Club Sportiv Ritmica calificare 7,31

Dans liric (mini, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
045 GIFT OF A FRIEND Rainbow By Avenor Colle locul 1, calificare 7,34
044 BUTTERFLIES Swift Dance locul 2, calificare 7,00

Dans liric (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
048 HURT Asociatiacultural Artistica Voces Galati locul 1, calificare 8,10
047 LET HER GO Rainbow By Avenor College locul 2, calificare 7,88
046 LOVE YOURSELF Odette School locul 3, calificare 7,15
049 CARUSO Alessia Chirila locul 3, calificare 7,15

Dans liric (children, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
050 SISTER'S LOVE Rainbow By Avenor College locul 1, calificare 7,71
051 MEMORY Swift Dance locul 2, calificare 7,40

Dans liric (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
053 A THOUSAND YEARS Rainbow By Avenor College locul 1, calificare 7,50

Dans liric (children, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
052 DANSUL UMBRELUTELOR Instinct Dance locul 1, calificare 7,66

Dans liric (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
057 MY SOUL REMAINS A LEGEND Alice Safta locul 1, calificare 9,50
059 TALKING TO MY HEART Cna Regina Maria Constanta locul 1, calificare 9,50
055 MERCY Cna Regina Maria Constanta locul 2, calificare 8,70
061 AMINTIRI La Sylphide Ballet School locul 3, calificare 8,00
054 JE VOLE Dumitru Elena locul 3, calificare 8,00
060 MELANCHOLY Catharsis calificare 7,81
063 ABOUT ANGELS Individual calificare 7,45
058 A THOUSAND YEARS Rainbow By Avenor College calificare 7,00

Dans liric (junior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
068 LET ME LOVE YOU: DREAM, SOUL, SILENTLY! Alice Safta locul 1, calificare 9,51
062 THE UNIVERS WAS CREATED FOR THE OUR WEAKNESSES Alice Safta locul 2, calificare 8,58

Dans liric (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
065 OUR ESCAPE HEAVEN Alice Safta locul 1, calificare 9,08

Dans liric (senior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
064 ANGEL Stefania Oltean locul 1, calificare 9,18

Dans liric (senior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
067 SEE THROUGH ME Sports Club Samodiva locul 1, calificare 7,41

Dans de caracter (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
075 CSARDAS Dance Planet locul 1, calificare 8,46
070 DANS CHINEZESC Odette School locul 2, calificare 8,01
069 DANS RUSESC Dance Planet locul 3, calificare 7,38
071 POLKA SNELL Dance Planet calificare 7,10

Dans de caracter (mini, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
073 LITTLE SPANISH DANCE Dance Planet locul 1, calificare 7,59
072 DANS COUNTRY Balet Academic Svetlana locul 2, calificare 7,18

Dans de caracter (mini, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
074 MARȘUL TAMBURINELOR Studioul Coregrafic Reverence locul 1, calificare 7,53

Dans de caracter (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
076 AFRICA Trupa Sobis locul 1, calificare 7,85

Dans de caracter (children, duo/trio/quaartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
077 ROSA ESPANOL Cna Regina Maria Constanta locul 1, calificare 8,25

Dans de caracter (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
078 IRLANDEZ Clubul Copiilor Sector 2 Trupa Ritmik locul 1, calificare 7,95
079 TARANTELLA Studioul Coregrafic Reverence locul 2, calificare 7,48

Dans de caracter (children, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
083 CHINEZESC Scoala De Dans Vogue locul 1, calificare 9,01
081 WAKA -WAKA Clubul Copiilor 2, Ritm Junior locul 2, calificare 8,54
080 TIGANCUSELE Asociatia Club Sportiv Ritmica locul 3, calificare 8,26

Dans de caracter (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
085 GYPSY GIRL Cna Regina Maria Constanta locul 1, calificare 9,04
084 ORIENTAL PRINCESS Dumitru Ana Cristina locul 2, calificare 8,55

Dans de caracter (junior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
087 SPANISH DANCEL Cna Regina Maria Constanta locul 1, calificare 9,13

Dans de caracter (junior, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
086 DOLCE VITA Clubul Sportiv Davidans locul 1, calificare 8,35

Dans latino (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
089 TU AMOR Procryskids locul 1, calificare 7,46

Dans latino (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
095 MIX IT UP Dance Planet locul 1, calificare 8,80
098 SOLO SALSA Aristocratique Dance locul 1, calificare 8,80
093 SOLO SALSA Aristocratique Dance locul 2, calificare 8,50
096 SOLO SALSA Aristocratique Dance locul 2, calificare 8,50
090 EL BAILADOR Procryskids locul 3, calificare 8,00
097 CUBANA Procryskids locul 3, calificare 8,00
091 FIREBALL Trupa Sobis calificare 7,73
094 MARGARITA Procryskids calificare 7,35
092 DANCING AWAY Dance Planet calificare 7,28

Dans latino (children, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
101 AZAFATA Procryskids locul 1, calificare 8,23
100 KLASSY KATS Dance Planet locul 2, calificare 7,65

Dans latino (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
102 BEMBA COLORA Aristocratique Dance locul 1, calificare 8,70
99 SAMBA DE JANEIRO Trupa Sobis locul 3, calificare 7,00

Dans latino (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
104 LUPITA Idance locul 1, calificare 8,53
105 SALSA SWINGS Dance Planet locul 2, calificare 8,13
107 DANCE N' BEATS Dance Planet locul 2, calificare 8,13
103 MY WAY Dance Planet locul 3, calificare 7,09

Dans latino (junior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
109 FEELING GOOD Dance Planet locul 1, calificare 7,60
108 CHA CHA CHA Mike Dance Team locul 2, calificare 7,10

Dans latino (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
110 LATINO COLORS Sports Club Samodiva locul 1, calificare 7,88
111 TOP CATS Dance Planet locul 2, calificare 7,55
112 PAPARIN Procryskids locul 2, calificare 7,55
113 WILD CATS Dance Planet locul 2, calificare 7,55

Dans latino (senior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
114 CANCAO DO MAR Loredana Magherescu locul 3, calificare 7,00

Dans latino (senior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
115 LA RUMBA BUEBA Idance locul 1, calificare 9,33
116 PALLA RUMBA Procryskids locul 2, calificare 8,66

Folclor stilizat (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
117 PERINITA Dance Planet locul 1, calificare 7,56
118 MOCANEATA Odette School locul 2, calificare 7,31

Folclor stilizat (mini, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
119 JOACA HORA Trupa Sobis locul 1, calificare 7,48

Folclor stilizat (mini, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
120 HORA FERICIRII Trupa Sobis locul 1, calificare 7,33

Folclor stilizat (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
121 PLAYFUL SPIRITS Sports Club Samodiva locul 1, calificare 7,88
122 LELE Trupa Sobis locul 1, calificare 7,88

Folclor stilizat (children, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
123 DRAG MI-E JOCUL ROMANESC Clubul Copiilor Sector 6 - Magic Group locul 1, calificare 9,40
124 ETNO DANCE Instinct Dance locul 2, calificare 8,00

Folclor stilizat (junior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
125 DICTA MAMI CHI BORI Alice Safta locul 1, calificare 8,55

Folclor stilizat (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
126 EMILIA Trupa Sobis locul 1, calificare 9,14
130 RAPSODIA ROMANA Liceul De Coregrafie Floria Capsali locul 1, calificare 9,14
127 LFLOW Pinky Dance Studio locul 2, calificare 7,85
129 FAIRY MEADOW Sports Clou Samodiva locul 2, calificare 7,85
128 STEP BY STEP Centrul Cultural Valenii De Munte locul 3, calificare 7,00

Folclor stilizat (junior, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
131 ROMANIA, TE IUBESC! Clubul Sportiv Davidans locul 1, calificare 9,26

MTV Comercial (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
132 WATCH ME Trupa Sobis locul 1, calificare 7,70
133 DADY Odette School locul 1, calificare 7,45

MTV Comercial (mini, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
134 FUNK Elite Dance Bucuresti locul 1, calificare 7,88

MTV Comercial (mini, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
136 MINI STARS Academia De Dans Amicii locul 1, calificare 7,40
135 MAJO DANCE Lotus Dance Studio locul 2, calificare 7,00

MTV Comercial (mini, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
137 AMICII KIDS Academia De Dans Amicii locul 3, calificare 7,00

MTV Comercial (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
138 ALBU LARISA Academia De Dans Amicii locul 1, calificare 8,69
139 WIGGLE, WIGGLE Trupa Sobis locul 2, calificare 8,00
140 VACARU ANIELA Academia De Dans Amicii locul 3, calificare 7,50

MTV Comercial (children, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
146 X-PRESSIVE GIRLS Academia De Dans Amicii locul 1, calificare 8,20
141 LITTLE STARS Academia De Dans Amicii locul 1, calificare 8,20
142 FIERCE TRIO Prosport Arena locul 2, calificare 7,50

MTV Comercial (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
143 CRAZY KIDS Academia De Dans Amicii locul 1, calificare 8,50
145 O LA LA Academia De Dans Amicii locul 1, calificare 8,50

MTV Comercial (children, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
144 MARIONETTE Prosport Arena locul 1, calificare 7,66

MTV Comercial (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
149 TEODORA ROSCA Academia De Dans Amicii locul 1, calificare 7,96
148 JUST DANCE Casiana Dancer locul 2, calificare 7,44

MTV Comercial (junior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
150 TRIO Perfect Show locul 1, calificare 7,56

MTV Comercial (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
153 LA LA STREET Academia De Dans Amicii locul 1, calificare 8,95
152 NIGHTMARE Perfect Show locul 2, calificare 7,60
151 SHAKE IT UP Prosport Arena locul 3, calificare 7,00

MTV Comercial (junior, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
154 GAME ON Perfect Show locul 1, calificare 7,86

MTV Comercial (senior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
155 BETTER HAVE MY MONEY Trupa Sobis locul 1, calificare 8,34

MTV Comercial (senior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
156 MAGIC SHOW Perfect Show locul 1, calificare 8,56

Open (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
157 THE JUNGLE Odette School locul 1, calificare 7,90
158 WAKA WAKA Dance Planet locul 1, calificare 7,90
159 THE CHANGE Dance Planet locul 1, calificare 7,90
160 LITTLE SURVIVER Ballet Studio Adriana locul 1, calificare 7,90
162 TRIBAL DANCE Asociatia Club Sportiv Ritmica locul 1, calificare 7,90
161 CELESTIA SECRET Odette School locul 2, calificare 7,33
163 OVER THE RAINBOW Dance Planet locul 2, calificare 7,33
168 CANDYMAN Dance Planet locul 3, calificare 7,00
171 MYSTERIOUS GIRL Lotus Dance Studio locul 3, calificare 7,00

Open (mini, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
173 SIRENELE C.s.bluestars 2000 locul 1, calificare 7,85
172 BUTTERFLY Dance Planet locul 2, calificare 7,25

Open (mini, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
176 FASHION Asociatia Club Sportiv Ritmica locul 1, calificare 7,58
178 I AM A GOOD GIRL Dance Planet locul 1, calificare 7,58
174 DOINA Dance Planet locul 2, calificare 7,00

Open (mini, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
179 LITTLE LADIES Clubul Sportiv Davidans locul 1, calificare 8,25
180 THE DOLLS Elite Dance Bucuresti locul 2, calificare 7,73

Open (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
182 ACTIVE Trupa Sobis locul 1, calificare 8,40
185 LET IT GO Trupa Sobis locul 1, calificare 8,40
183 ANNA MARIA Club Proritmic locul 2, calificare 7,83
184 SMARFIETA’S BIRTHDAY Sports Club Samodiva locul 2, calificare 7,83
197 BELIEVE Procryskids locul 3, calificare 7,25

Open (children, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
191 FROZEN C.s.bluestars 2000 locul 1, calificare 8,50
192 TRIO - OPEN GATES Asociatia Club Sportiv Ritmica locul 1, calificare 8,50
189 SWEET ANGELS Academia De Dans Amicii locul 2, calificare 7,63
190 FIRE AND ICE Aristocratique Dance locul 2, calificare 7,63
193 WALTSZ C.s.bluestars 2000 locul 2, calificare 7,63
194 EVIL LIKE ME Odette School locul 2, calificare 7,63

Open (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
198 MAMBO NO 5 Odette School locul 1, calificare 7,93
199 URBAN & LATIN Aristocratique Dance locul 1, calificare 7,93
196 MINI FRESH KIDS 2 Asociatia Club Sportiv A & M Dance Club locul 2, calificare 7,30

Open (children, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
200 INDIAN Scoala De Dans Vogue locul 1, calificare 8,78
201 RUSLANA Clubul Copiilor Sector 6 - Magic Group locul 1, calificare 8,78
202 IN OUR STYLE Elite Dance Bucuresti locul 2, calificare 7,83
203 FANTEZIE Asociatia Club Sportiv A&M Dance Club locul 3, calificare 7,33
204 LUMEA CIRCULUI Asociatia Arta Pentru Suflet locul 3, calificare 7,33

Open (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
209 CHAINS Cna Regina Maria Constanta locul 1, calificare 9,50
207 SUFFER Cna Regina Maria Constanta locul 2, calificare 8,68
211 MIL PASOS Dance Planet locul 2, calificare 8,68
205 LIKE A BEE Sports Club Samodiva locul 3, calificare 7,80
210 THE CHAIR C.s.bluestars 2000 locul 3, calificare 7,80
206 READ ALL ABOUT IT Asociatia Club Sportiv A&M Dance Club calificare 7,14

Open (junior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
212 SALSA HIP HOP BATTLE Aristocratique Dance locul 1, calificare 8,41
213 TRUPA WAVE Asociatia Club Sportiv A&M Dance Club locul 2, calificare 7,75
214 DUO CRAZY C.s.bluestars locul 2, calificare 7,75

Open (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
216 FRESH KIDS 3 Asociatia Club Sportiv A&M Dance Club locul 1, calificare 7,64
215 ESARFE SI LUMANARI Magic Star locul 2, calificare 7,23

Open (junior, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
218 WILD DANCE Clubul Sportiv Davidans locul 1, calificare 9,08
217 AFRO Trupa Sobis locul 2, calificare 8,60
219 COWNTRY Perfect Show locul 2, calificare 8,60

Open (senior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
220 ANDRA GOGAN Academia De Dans Amicii locul 1, calificare 9,03

Open (senior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
221 NEANDERTHAL LOVE Sports Club Samodiva locul 1, calificare 8,42

Open (senior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
223 THE ROCKING Supersonic 4 Crew locul 1, calificare 9,00
222 CĂLUŞARII - KANGOO JUMPS Trupa Sobis locul 2, calificare 8,23

Balet (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
244 GRAND PAS CLASIQUE Dance Planet locul 1, calificare 9,45
237 AURORA VARIATION Ballet School Soleil locul 1, calificare 9,45
240 VARATION COPPELIA Ballet Studio Adriana locul 1, calificare 9,45
239 WALKIRIA Dance Planet locul 1, calificare 9,45
225 VARIATION SLEEPING BEAUTY ACT III Ballet Studio Adriana locul 2, calificare 8,50
245 PASAREA ALBASTRA VARIATION Ballet School Soleil locul 2, calificare 8,50
229 VARIATIA ESMERALDA Balet Academic Svetlana locul 2, calificare 8,50
234 VARIATIA KITRI DIN DON QUIXOTE Balet Academic Svetlana locul 2, calificare 8,50
231 ONLY ONE LITTLE SWAN Ballet Studio Adriana locul 2, calificare 8,50
226 KITRI VARIATION ACT 1 Dance Planet locul 3, calificare 7,63
247 BAYADERA 3RD SHADOW Dance Planet locul 3, calificare 7,63
230 CUPIDON Dance Planet locul 3, calificare 7,63
238 ESMERALDA VARIATION Odette School locul 3, calificare 7,63
228 KITRI Dance Planet calificare 7,00

Balet (mini, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
257 DANCE OF THE WILLIS Dance Planet locul 1, calificare 8,88
255 DUO ESMERALDA Dance Planet locul 2, calificare 8,25
256 SLEEPING BEAUTY Dance Planet locul 3, calificare 7,38
252 WE PLAY, WE DANCE! Ballet School Soleil locul 3, calificare 7,38
253 POLKA ZÂNUȚELOR Studioul Coregrafic Reverence locul 3, calificare 7,38

Balet (mini, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
233 TARANTELA NAPOLETANA Dance Planet locul 1, calificare 8,00
258 BLUE PRINCESS La Sylphide Ballet School locul 2, calificare 7,63
259 POLKA PĂSĂRELELOR Studioul Coregrafic Reverence locul 3, calificare 7,00

Balet (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
268 COLOMBINA VARIATION Odette School locul 1, calificare 9,80
286 LA FILLE MAL GARDEE Popa Ruxandra Maria locul 1, calificare 9,80
273 KITRI VARIATION Dance Planet locul 1, calificare 9,80
288 ROMANIAN RHAPSODY Odette School locul 2, calificare 9,63
266 IN THE GARDEN Dance Planet locul 2, calificare 9,63
260 SATANELLA VARIATION Anghel Amira Maria locul 3, calificare 9,33
277 ODALISQUE Cna Regina Maria Constanta locul 3, calificare 9,33
270 PHARAOH'S DAUGHTER Anghel Amira Maria calificare 8,88
284 PASAREA ALBASTRA Cna Regina Maria calificare 8,65
262 BLUE BIRD Dance Planet calificare 8,50
263 COPPELIA Asociatiacultural Artistica Voces Galati calificare 8,13
271 LA FILLE MAL GARDEE Cna Regina Maria Constanta calificare 8,00
264 VARIATIA PAPUSA Balet Academic Svetlana calificare 7,70
278 DARIA BĂDULESCU Independent calificare 7,68
269 VARIATIE ESMERALDA Ballet School Soleil calificare 7,63
276 FIRE DANCE Ballet School Soleil calificare 7,50
282 ODALISQUE VARIATION Ballet School Soleil calificare 7,40
280 FLOWER FESTIVAL Dance Planet calificare 7,25

Balet (children, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
289 PAS DE DEUX - HARLEQUINIADE Dance Planet locul 1, calificare 9,38
293 BALLET CLASS Dance Planet locul 2, calificare 8,78
291 MICUȚELE SIRENE Școala De Balet Monique locul 3, calificare 7,75
290 BLOSSOM FLOWERS Rainbow By Avenor College calificare 7,25
292 TREI GRAȚII Studioul Coregrafic Reverence calificare 7,03

Balet (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
297 BAL MASCAT Școala De Balet Monique locul 1, calificare 8,35
295 DANS GHIOCEI Balet Academic Svetlana locul 2, calificare 8,08
294 VALSUL SPERANȚELOR Studioul Coregrafic Reverence locul 3, calificare 7,75
296 PRIMAVERA La Sylphide Ballet School calificare 7,00

Balet (children, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
298 VRABIUȚELE Studioul Coregrafic Reverence locul 1, calificare 7,83

Balet (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
300 ESMERALDA Liceul De Coregrafie Floria Capsali locul 1, calificare 9,84
317 PAQUITA Liceul De Coregrafie Floria Capsali locul 1, calificare 9,63
315 MEDORA Liceul De Coregrafie Floria Capsali locul 2, calificare 9,13
310 PAQUITA PAS DE TROIS Independent locul 3, calificare 8,75
320 VARIATIE DIN BALETUL 'PAQUITA Liceul De Coregrafie Floria Capsali locul 3, calificare 8,75
303 GULNARA, DIN BALETUL CORSAR Cna Regina Maria Constanta locul 3, calificare 8,75
312 ZANA VIOLENTEI Individual calificare 8,00
316 COPPELIA Individual calificare 7,95
313 ZANA VIOLENTEI Individual calificare 7,80
302 ESMERALDA Cna Regina Maria Constanta calificare 7,80
319 FIICA FARAONULUI Asociatia Club Sportiv Pro Aktiv calificare 7,75
309 TALISMAN Liceul De Coregrafie Floria Capsali calificare 7,63
307 RAYMONDA VARIATION Predincea Briana Maria calificare 7,63
322 VARIAȚIE SATANELLA Individual calificare 7,58
308 GISELLE Independent calificare 7,38
299 ZANA CANDORII Individual calificare 7,28
321 BAYADERE SHADOW Dumitru Elena calificare 7,00

Balet (junior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
318 IARNA Studioul Coregrafic Reverence locul 1, calificare 7,88
314 LE ROI S'AMUSE Studioul Coregrafic Reverence locul 2, calificare 7,41

Balet (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
323 DEGAS Independent locul 1, calificare 8,35

Balet (junior, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
324 GRĂDINA CU FLORI Studioul Coregrafic Reverence locul 3, calificare 7,00

Dans contemporan (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
327 MOONLIGHT Catharsis locul 1, calificare 10,00
330 SPIDER'S TRAP Catharsis locul 2, calificare 9,00
331 POCAHONTAS Dance Planet locul 3, calificare 8,28
329 LA RUE D'AMELIE Dance Planet calificare 7,85
326 INSIDE OF ME Odette School calificare 7,75
328 ELEMENTS Odette School calificare 7,50
325 LOST Ballet Studio Adriana calificare 7,25

Dans contemporan (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
343 UNDERTAKE Popa Marieta locul 1, calificare 8,83
337 WAR OF WHISPERS Dance Planet locul 1, calificare 8,83
336 LIMITS Scoala De Dans Catharsis locul 2, calificare 8,18
332 UNINVITED Asociatia Club Sportiv Ritmica locul 2, calificare 8,18
333 DREAMING Odette School locul 3, calificare 7,80
335 FLYING IN THE SKY Cna Regina Maria Constanta locul 3, calificare 7,80
344 BLACK BIRD Instinct Dance locul 3, calificare 7,80
340 ODRODZI Liceul De Coregrafie Floria Capsali calificare 7,55
339 MICUȚA PIRATA Instinct Dance calificare 7,40
338 SEARCHING Scoala De Arta Bucuresti calificare 7,33
341 INGER SI DEMON C.s.bluestars 2000 calificare 7,13

Dans contemporan (children, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
350 ALTER MY EGO Dance Planet locul 1, calificare 9,75
351 FIX YOU Rainbow By Avenor College locul 2, calificare 8,40
349 INIMI Independent locul 2, calificare 8,40
348 BLACK BIRD Instinct Dance locul 3, calificare 8,05
347 YIN & YANG Rainbow By Avenor College calificare 7,25

Dans contemporan (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
357 MY SCARS HELPED ME TO SURVIVE Alice Safta locul 1, calificare 9,88
368 UNCERTAINTIES Cna Regina Maria Constanta locul 2, calificare 9,25
356 BODY FRAMES Cna Regina Maria Constanta locul 2, calificare 9,25
365 ANGEL IN THE MIRROR Liceul De Coregrafie Floria Capsali locul 2, calificare 9,25
353 DANGEROUSLY Cna Regina Maria Constanta locul 3, calificare 8,98
362 TOCCATA Asociatia Club Sportiv Pro Aktiv locul 3, calificare 8,98
360 UNCHAIN Catharsis locul 3, calificare 8,98
359 CRAZY HEART Cna Regina Maria Constanta calificare 8,64
367 MY LIFE Lic De Coregrafie Floria Capsali calificare 8,48
369 FORGIVE Catharsis calificare 8,25
363 RESOLVE Cna Regina Maria Constanta calificare 8,20
371 ELECTRIC DANCE Cna Regina Maria Constanta calificare 8,11
358 FEELINGS La Sylphide Ballet School calificare 7,98
366 FEAR Scoala De Dans Catharsis calificare 7,89
364 FEARLESS Independent calificare 7,86
370 FLOW Independent calificare 7,81
361 CONTEMPORAN Scoala De Dans Vogue calificare 7,38
355 SAND Independent calificare 7,05

Dans contemporan (junior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
373 INSIDE US Scoala De Dans Catharsis locul 1, calificare 9,08
374 ME AND YOU Cna Regina Maria Constanta locul 2, calificare 8,00
377 EXPERIENCE Cna Regina Maria Constanta locul 3, calificare 7,73
372 LOST SONG Rainbow By Avenor College locul 3, calificare 7,73
376 WHAT GOES AROUND Scoala De Dans Catharsis calificare 7,18
375 CONTEMPORAN Scoala De Dans Vogue calificare 7,05

Dans contemporan (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
380 OUR ESCAPE HEAVEN 2 ( ANOTHER LOVE ) Alice Safta locul 1, calificare 8,94
381 FOR YOU Cna Regina Maria Constanta locul 2, calificare 7,70
378 FRESH KIDS 2 Asociatia Club Sportiv A&M Dance Club locul 3, calificare 7,10
379 CELLO SONG Independent locul 3, calificare 7,10

Dans contemporan (senior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
386 HUMAN Cna Regina Maria Constanta locul 1, calificare 7,58
384 SO FAR Cna Regina Maria Constanta locul 2, calificare 7,30
385 MISS YOU Scoala De Arta Bucuresti locul 2, calificare 7,30
387 COURAGE Independent locul 3, calificare 7,05

Dans contemporan (senior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
388 BLACK PEARLS Lotus Dance Studio locul 3, calificare 7,25

Dans contemporan (senior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
389 TOGETHER Trupa Amo locul 2, calificare 7,44

Dans acrobatic (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
393 TELL ME NOW Dance Planet locul 1, calificare 8,79
396 FLASHLIGHT Dance Planet locul 2, calificare 8,29
390 DIDI Club Proritmic locul 3, calificare 7,75
394 KATY Club Proritmic locul 3, calificare 7,75
395 RAISA Club Proritmic calificare 7,13
392 CARLA Club Proritmic calificare 7,11
391 GIMNICSHOW Asociatia Club Sportiv Ritmica calificare 7,00

Dans acrobatic (mini, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
397 ANSAMBLU PRO RITMIC Asociatia Club Pro Ritmic locul 3, calificare 7,25

Dans acrobatic (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
400 PIPI Sports Club Samodiva locul 1, calificare 8,61
399 CHEAP THRILLS Trupa Sobis locul 2, calificare 8,36
403 ANNA Club Proritmic locul 3, calificare 8,09
401 RALUCA Club Proritmic calificare 7,30
402 GIULLY DOLL Lotus Dance Studio calificare 7,15

Dans acrobatic (children, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
404 ARICII C.s.bluestars 2000 locul 2, calificare 7,80

Dans acrobatic (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
406 PIRATII DIN CARAIBE Trupa Sobis locul 1, calificare 8,79
407 THE FIRE Sports Club Samodiva locul 2, calificare 8,20
408 DIAMOND Procryskids locul 3, calificare 7,83

Dans acrobatic (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
405 ACRO-STAR Unefs Bucuresti locul 1, calificare 9,90

Dans acrobatic (senior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
411 THE ARENA Stefania Oltean locul 1, calificare 9,76
409 CATWOMAN Sports Club Samodiva locul 2, calificare 8,08
410 MY DREAM Lotus Dance Studio locul 3, calificare 7,06

Dans acrobatic (senior, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
412 UNSTOPPABLE Stefania Oltean Si Crina Catinean locul 1, calificare 9,06

Folclor naţional şi internaţional (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
413 BOLLYWOOD NIGHTS Trupa Sobis locul 1, calificare 7,66
415 GIPSY GIRL Trupa Sobis locul 2, calificare 7,25

Folclor naţional şi internaţional (mini, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
414 FLAMENCO Scoala De Dans Lotus Dance locul 1, calificare 7,88

Folclor naţional şi internaţional (mini, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
416 CHINESE DANCE Odette School locul 3, calificare 7,00

Folclor naţional şi internaţional (mini, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
417 HORA MARE Formatia Voiniceii locul 3, calificare 7,00

Folclor naţional şi internaţional (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
418 RUSSIAN STYLE Odette School locul 1, calificare 8,56
420 LEZGHINKA Dance Planet locul 3, calificare 7,10

Folclor naţional şi internaţional (children, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
419 POLUZUNEC Sports Club Samodiva locul 1, calificare 7,95
421 CHINESE STYLE Odette School locul 2, calificare 7,59

Folclor naţional şi internaţional (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
422 TARANTELLA NAPOLETANA Rainbow By Avenor College locul 1, calificare 7,84
423 DOBRUDJANSKO NASTROENIE Sports Club Samodiva locul 2, calificare 7,55
424 DANS MEXICAN Odette School locul 3, calificare 7,34

Folclor naţional şi internaţional (children, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
425 FLAMENCO BY TRUPA PRINȚI ȘI PRINȚESE Scoala De Dans Lotus Dance locul 3, calificare 7,03

Folclor naţional şi internaţional (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
426 KALINKA Sports Club Samodiva locul 2, calificare 7,41

Folclor naţional şi internaţional (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
427 SPANISH DANCE Trupa Sobis locul 1, calificare 8,73

Folclor naţional şi internaţional (junior, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
428 DANSURI AROMANE Grailu Armanesc locul 2, calificare 7,48

Folclor naţional şi internaţional (senior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
429 BANTER Sports Club Samodiva locul 1, calificare 7,88

Urban (mini, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
431 YESTERDAY Dance Prestige locul 1, calificare 8,49
430 LITTLE CARLA Scoala De Dans Performers locul 2, calificare 8,23
432 ATOMIC GIRL All In One Dance locul 3, calificare 7,86

Urban (mini, duo/trio/quartet)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
434 RYAN & CEZAR Piticu Dance Studio locul 1, calificare 8,79
435 BLOCKBUSTERS All In One Dance locul 2, calificare 8,04

Urban (mini, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
433 KIDS SQUAD Dance Planet locul 1, calificare 8,86

Urban (children, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
440 URBAN MIX Dance Prestige locul 1, calificare 9,15
437 BAGU ANNE - GET INSPIRED Scoala De Dans Performers locul 1, calificare 9,15
442 VIBE WITH ME Scoala De Dans Performers locul 2, calificare 8,83
443 URBAN MIX Dance Prestige locul 3, calificare 8,00
446 DOPE Escape Studio Dance locul 3, calificare 8,00
439 DESSERT Trupa Sobis locul 3, calificare 8,00
438 LOVE TO DANCE Escape Studio Dance calificare 7,44

Urban (children, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
455 CANDYSHOP Scoala De Dans Performers locul 1, calificare 9,48
452 CANDYSHOP Scoala De Dans Performers locul 2, calificare 9,26
451 LIL' SOUL Ma'soul Dance Studio locul 3, calificare 8,45
457 THIS BEAT IS HOT Rock On calificare 8,04
456 I AM PRESTIGE Dance Prestige calificare 7,48

Urban (children, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
458 BROTHERS FAMILY Piticu Dance Studio locul 1, calificare 9,54

Urban (junior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
461 R.I.C.O Cna Regina Maria Constanta locul 2, calificare 8,23
462 CLASSYGIRL Ma'soul Dance Studio locul 3, calificare 7,28

Urban (junior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
470 THE DOLLS Ma'soul Dance Studio locul 1, calificare 9,24
471 LIL STYLE Lil Motion Dance School locul 1, calificare 9,24
465 THE SQUAD Scoala De Dans Performers locul 1, calificare 9,24
468 SAY WHAT Piticu Dance Studio locul 2, calificare 8,40
466 JUST LIL Lil Motion Dance Schoo locul 2, calificare 8,40
472 PULL THE TRIGGER Five Crew locul 3, calificare 8,04
463 MAGNIFIQUE CREW Stop And Dance Studio calificare 7,88
459 THE MOB Dance Planet calificare 7,75
464 EVOLUTION Trupa Sobis calificare 7,69
469 LEMON CREW Pinky Dance Studio calificare 7,33
467 BLACK WIDOW Magic Star calificare 7,11

Urban (junior, formation)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
473 DRUMPETS Perfect Show locul 3, calificare 7,15

Urban (senior, solo)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
474 PYCIU EST Piticu Dance Studio locul 1, calificare 9,01
477 POWER Rock On locul 2, calificare 8,78
475 HIP HOP RULES Funky Fresh locul 3, calificare 8,41
476 GIRL POWER Rock On locul 3, calificare 8,41

Urban (senior, group)

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Performanță Media
479 UNLIMITED All In One Dance locul 1, calificare 8,88
480 LIVE OFFLINE Perfect Show locul 2, calificare 8,04

PREMII SPECIALE

Nr. concurs Nume dans Scoala/trupa Premiu
40 S'IL SUFFISAIT D'AMAIR Dance Planet 1 x bursă integrală de studii la Vivi Cirie Danza, in Cirie (Torino), Italia
327 MOONLIGHT Catharsis 1 x bursă integrală de studii la Vivi Cirie Danza, in Cirie (Torino), Italia
239 WALKIRIA Dance Planet 1 x bursă de studii redusă cu 50% la Vivi Cirie Danza, in Cirie (Torino), Italia
411 THE ARENA Stefania Oltean 1 x bursă de studii redusă cu 50% la Vivi Cirie Danza, in Cirie (Torino), Italia
244 GRAND PAS CLASIQUE Dance Planet 1 x bursă de studii redusă cu 50% la International Ballet Seminar, în Bari, Italia
273 KITRI VARIATION Dance Planet 1 x bursă de studii redusă cu 50% la International Ballet Seminar, în Bari, Italia
286 LA FILLE MAL GARDEE Popa Ruxandra Maria 1 x bursă de studii redusă cu 50% la International Ballet Seminar, în Bari, Italia
300 ESMERALDA Liceul De CoregrafieFloria Capsali 1 x bursă de studii redusă cu 50% la International Ballet Seminar, în Bari, Italia
300 ESMERALDA Liceul De CoregrafieFloria Capsali 1 x bursă de studii la Muestra Internacional di Danza, în Guadalajara, Mexic
359 CRAZY HEART Cna Regina Maria Constanta 1 x patine cu rotile oferite de Pegas

BEST of SECTIONS

Nr. concurs Secțiune Nume dans Scoală/trupă Media
023 Dans modern SALUTE Clubul Copiilor 2 - Ritm Dance 9,34
026 Jazz dance I AM ALMOST THERE Ballet Studio Adriana 9,10
040 Dans liric S'IL SUFFISAIT D'AMAIR Dance Planet 9,95
087 Dans de caracter SPANISH DANCE Cna Regina Maria Constanta 9,13
115 Dans latino LA RUMBA BUEBA Idance 9,30
123 Folclor stilizat DRAG MI-E JOCUL ROMANESC Clubul Copiilor Sector 6 - Magic Group 9,40
153 MTV Comercial LA LA STREET Academia De Dans Amicii 8,95
209 Open CHAINS Cna Regina Maria Constanta 9,50
300 Balet ESMERALDA Liceul De Coregrafie Floria Capsali 9,84
327 Dans contemporan MOONLIGHT Catharsis 10,00
405 Dans acrobatic ACRO-STAR Unefs Bucuresti 9,90
427 Folclor naţional şi internaţional SPANISH DANCE Trupa Sobis 8,73
458 Urban BROTHERS FAMILY Piticu Dance Studio 9,54

MARELE PREMIU Romanian Dance Cup 2016

Nr. concurs Secțiune Nume dans Scoală/trupă Media
327 Dans contemporan MOONLIGHT Catharsis 10,00